پرفروش‌های نشر بان در نمایشگاه؛ «از پیاده‌روی در منهتن» تا «مارسل دوشان: هم صحبتی در عصر»

«بیست دقیقه در منهتن»، «گزیده مقالات اساسی کایه دو سینما»، «مارسل دوشان: هم صحبتی در عصر» و «فلسفه هنر از دیدگاه مارکس» از جمله کتاب‌های پرفروش حوزه هنر نشر بان در سی‌ودومین نمایشگاه کتاب تهران است...

محمود صابری، مدیر فروش نشر بان و مسئول غرفه این انتشارات در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: نشر بان در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران کتاب‌های جدیدی را در حوزه هنر مانند «بیست دقیقه در منهتن»، «مارسل دوشان: هم صحبتی در عصر»، ویراست تازه‌ای از مجموعه دو جلدی «گزیده مقالات اساسی کایه دو سینما» برای مخاطبان به ارمغان آورده بود و این سه کتاب به همین ترتیبی که برای شما ذکر کردم از آثار پرفروش ما در همین نمایشگاه هستند. 

وی افزود: «بیست دقیقه در منهتن» نوشته مایکل سورکین معمار معاصر و مشهور آمریکایی و ترجمه امیر یدالله‌پور است. او در این کتاب ۲۰ دقیقه پیاده روی در شهر، از زمانی که از منزلش خارج می‌شود تا زمان رسیدن به دفتر کارش را توصیف می‌کند. این کتاب اثر مهمی است که در سال‌های اخیر نوشته و منتشر شده و تأثیر مهمی هم بر ادبیات شهری آمریکا گذاشته است. کتاب «مارسل دوشان: هم صحبتی در عصر» نیز شامل سه گفت‌وگوی کالوین تامکینز با مارسل دوشان است که با ترجمه پیمان غلامی در اختیار ایرانیان علاقه‌مند به هنر مدرن و آثار دوشان قرار گرفته، در ابتدای کتاب نیز گفت‌وگویی با تامکینزدرباره هم صحبتی‌اش با دوشان ترجمه و منتشر شده است. 

صابری ادامه داد: «گزیده مقالات اساسی کایه دو سینما» با ترجمه کاظم فیروزمند و ماهیار آذر پیشتر از سوی نشر آگه منتشر شده بود. ما برای این نمایشگاه ویراست تازه‌ای از این کتاب را با ظاهری جدید و همچنین اضافه کردن سه‌مقاله ۳۰صفحه‌ای از فریدون هویدا، فیلمساز و منتقد فقید ایرانی و از نویسندگان نشریه کایه دو سینما، منتشر کردیم که همانطور که گفتم با استقبال مخاطبان مواجه شده است. 

مدیر فروش نشر بان همچنین درباره دیگر کتاب‌های پرفروش این انتشارات نیز اشاره کرد: چهارمین کتاب پرفروش ما «فلسفه هنر از دیدگاه مارکس: با جستارهایی درباره تاثیر ایدئولوژی بر هنر» نوشته میخاییل لیف شیتز با ترجمه زنده یاد مجید مددی بود. چاپ دوم این کتاب را ما در سال گذشته منتشر کرده بودیم که نسخه‌های این چاپ در نمایشگاه امسال به اتمام رسید. پس از این کتاب نیز آثاری چون «مغز یک صفحه نمایش است» شامل مقالات ژیل دلوز در نشریه کایه دو سینما در دهه 70 با ترجمه پیمان غلامی، «سه پژوهش در جامعه شناسی هنر: پرودون، مارکس، پیکاسو» نوشته ماکس رافائل و ترجمه اکبر معصوم بیگی، «از منظر تئاتریکالیته» گزینش و ویرایش حامد اصغرزاده و «هالیوود پست مدرن» نوشته کیث بوکر و ترجمه وحید اله موسوی از جمله آثار پرفروش نشر بان در حوزه هنر بودند. 

نشر بان در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شبستان (سالن ناشران عمومی) راهروی ۲۷ غرفه شماره ۱۳ حضور دارد.

Share