فیلم نوآر؛ از برلین تا سین‌سیتی

شابک: 9786226414616   
  • فیلم-نوآراز-برلین-تا-سین_سیتی-(5)1
  • فیلم-نوآراز-برلین-تا-سین_سیتی-(5)2
٧٠٠٠٠
تومان
محصول در انبار

کتاب فیلم نوآر: از برلین تا سین‌سیتی به کاوش در جهان تیره‌‌ و تاری که بسیاری از ماندگارترین تصاویر سینما را به وجود آورده می‌پردازد. هنگامی که به فیلم نوآر می‌پردازیم، نه به یک ابژه‌ی عینیِ از پیش موجود در جهانِ خارج برمی‌خوریم و نه به ایدئالی که فیلم‌هایی خاص کمابیش با آن مطابقت دارند. مارک بولد با بررسی مشکلات تعریف و سرشت غالباً مبهم فیلم نوآر، به فیلم‌هایی که می‌توان آن‌ها را نئونوآر نامید نظر می‌افکند. فیلم نوآر به‌واسطه‌ی خصلت شمایلی و ماندگارش، ستارگانی بزرگ (بوگارت، باکال، میچام، لنکستر) و بسیاری از بهترین کارگردان‌ها (وایلدر، لانگ، پرمینجر، هاکس، سیودماک، ولز) را مجذوب خود کرد و این کتاب راهنمایی بایسته به این ژانر محبوب است.

مارک بولد دانشیار مطالعات فیلم در دانشگاه غرب انگلستان و همچنین سردبیر مجله‌ی سینما و تلویزیون علمی‌-تخیلی است. از کتاب‌های او می‌توان سولاریس (۲۰۱۴)، علمی-تخیلی: کتاب راهنمای فیلم راتلج (۲۰۱۲) و سینمای جان سیلز: ستاره‌ی دورافتاده (۲۰۰۹) را نام برد.

مجموعه‌ی راه‌های كوتاه كتابخانه‌ای جامع از متون مقدماتی شامل طیف كاملی از مباحث مطالعات فیلم است و به‌شیوه‌ای ویژه و كاربردی برای استفاده‌ی دانشجویان و علاقه‌مندان سینما و فرهنگ عامه طراحی شده است.

 

 

Share